Sąskaitų išrašymo programa

Išankstinė sąskaita faktūra


Išankstinė Sąskaita Faktūra: Išsamus Paaiškinimas

Skirtumas tarp Išankstinės Sąskaitos Faktūros ir Sąskaitos Faktūros

Pagrindinis skirtumas tarp išankstinės sąskaitos faktūros ir standartinės sąskaitos yra tas, kad išankstinėse sąskaitose yra įtraukti faktai ir skaičiai. Kita vertus, standartinėse sąskaitose faktūrose yra galutiniai ir nustatyti faktai bei skaičiai.

Kitas skirtumas tarp šių dviejų formų yra laikas, per kurį formos išsiunčiamos klientui. Išankstinė sąskaita faktūra išrašoma klientui prieš pristatant prekes ar paslaugas. Kalbant apie standartines sąskaitas faktūras, jos išrašomos tada, kai pirkėjui prekės jau buvo išsiųstos arba paslaugos jau suteiktos. Išankstinės sąskaitos faktūros tikslas - suderinti pardavėjo ir kliento lūkesčius. O sąskaita faktūra yra teisinis dokumentas, kuris gali būti naudojamas kaip pardavimo sandorio įrodymas.

Tiek išankstinė, tiek paprasta sąskaita yra sudaromos susitarus pirkėjui ir pardavėjui. Be to, išankstinių sąskaitų faktūrų turinys yra toks pat kaip ir standartinės sąskaitos faktūros, pavyzdžiui, apmokėjimo informacija, logotipas, kontaktinė informacija ir taisyklės bei sąlygos. Tačiau labai svarbu paminėti, kad kiekviena sąskaita faktūra turi būti aiškiai pažymėta kaip išankstinė sąskaita faktūra arba sąskaita faktūra.

Apskaitos požiūriu, išankstinės sąskaitos faktūros negali būti naudojamos kaip patvirtinantys sandorių registravimo įrodymai. Tai reiškia, kad apskaitos sistema negali būti atnaujinta pagal tai, kas yra įrašyta išankstinėje sąskaitoje faktūroje. To priežastis yra tai, kad išankstinės sąskaitos faktūros išrašymo dieną prekės dar nebuvo pristatytos. Rizikos ir naudos nebuvo perduotos, todėl apskaitos nuostatos neleidžia registruoti sandorių. O su sąskaita faktūra, rizikos ir naudos jau buvo perduotos, nes prekės jau buvo išsiųstos klientui.

Komercinis Pasiūlymas ir Išankstinė Sąskaita Faktūra

Komercinis pasiūlymas pateikiamas pradiniame sandorio etape. Komercinio pasiūlymo tikslas yra pranešti kitai šaliai faktinę kainą, kurią ji sutiktų priimti už gaunamas prekes ar paslaugą. Kadangi tai tik derybų etapas, šalys dar neturi abipusio susitarimo.

O tuo tarpu, išankstinė sąskaita faktūra yra apskaičiuota sąskaita, kuri išrašoma ir yra pagrįsta pardavėjo bei kliento sutartomis sąlygomis. Tarp šalių yra bendras susitarimas ir sandoris baigtas. Pardavėjas jau gali tikėtis apmokėjimo iš kliento, nes išankstinė sąskaita faktūra veikia kaip priemonė, užtikrinanti, kad abi šalys yra siekio to pačio tikslo.

Esant situacijai, kai klientas turi atlikti išankstinį mokėjimą, išankstinės sąskaitos faktūros svarba padidėja eksponentiškai. Išankstinė sąskaita veikia kaip pagrindas avansiniam mokėjimui paskaičiuoti.

Apibendrinant, galima teigti, kad pagrindinis skirtumas tarp komercinio pasiūlymo ir išankstinės sąskaitos faktūros yra tas, kad su komerciniu pasiūlymu mokėjimo nesitikima, nes jokio dar sandorio nėra. Tai tik primas žingsnis ankstyvose derybose. Tačiau su išankstine sąskaita faktūra tikimasi apmokėjimo, nes pardavėjas ir klientas jau sudarė sandorį.

Toliau bus aptarti išsamūs išankstinės sąskaitos faktūros panaudojimo išankstiniam apmokėjimui aspektai.

Išankstinė Sąskaita Išankstiniam Apmokėjimui

Įprastai, pardavėjas išrašo sąskaitą faktūrą pateikiant mokėjimo užklausą. Kai kurie pardavėjai, dirbdami su išankstiniais mokėjimais, paprastai taiko tam tikrą politiką, kaip elgtis su tokiais mokėjimais. Paprastai, gavus apmokėjimą, prekės išsiunčiamos klientui. Išankstinio mokėjimo atveju, kadangi prekės dar neišsiųstos, išrašoma išankstinė sąskaita faktūra, kad šalys galėtų pamatyti ir suprasti mokėjimo dydį.

Kadangi išankstinės sąskaitos faktūros gali keistis, tai gali reikšti, kad gavus galutinę sąskaitą gali tekti pakeisti pirkimo kainą. Jei klientas apmokėjo pagal išankstinę sąskaitą faktūrą ir kaina skiriasi nuo galutinės sąskaitos, tuomet į apskaitos sistemą reikės įrašyti koreguojančius apskaitos įrašus.

Pavyzdžiui, jei klientas sumokėjo avansą pagal išankstinę sąskaitą faktūrą, o gautoje galutinėje sąskaitoje yra didesnė suma, tai reikš, kad klientas turės sumokėti papildomą sumą ir atlikti papildomą mokėjimą. Jei galutinės sąskaitos kaina yra mažesnė nei išankstinės sąskaitos faktūros kaina, klientas gali tikėtis pinigų grąžinimo iš pardavėjo.

Svarbu pažymėti, kad išankstinės sąskaitos faktūros gali būti naudojamos tiek vietinei, tiek tarptautinei prekybai. Tačiau tarptautinėje prekyboje išankstinė sąskaita faktūra yra naudojama dažniau. Toliau paaiškinsime, kaip išankstinės sąskaitos faktūros naudojamos atliekant eksportą.

Išankstinė Sąskaita Faktūra Eksportui

Su eksporto procesu yra susiję daug svarbių procedūrinių formalumų. Tai gali būti uosto, bankininkystės, krovinių, muitų, muitinės, patikrinimų ir daugelis kitų sričių. Dėl šių sudėtingumų, užsienio pirkėjas gali susipainioti dėl tokių aspektų kaip sandorio valiuta, aprašymas, produktai ir t.t.

Štai kur išankstinė sąskaita faktūra gali padėti supaprastinti procesą. Kadangi išankstinės sąskaitos faktūros išrašomos su išsamiais aprašymais, tai leidžia pardavėjui ir pirkėjui vienodai suprasti situaciją. Šie aprašymai apima pardavėjo ir pirkėjo vardą, pavardę, pirkėjo katalogo numerį, užklausos datą, trumpą produkto aprašymą, produkto kainą, kubinį tūrį, pakuotės matmenis, siuntos svorį, pristatymo vietą, prekybos apimtis, mokėjimo sąlygas, pardavimo sąlygas, išsiuntimo ir pristatymo uostą bei sandorio valiutą.

Išankstinės sąskaitos faktūros padeda sudėtingoje eksporto prekyboje nusistatyti ir išsiaiškinti pardavėjo bei pirkėjo lūkesčius, kad būtų galima geriau planuoti ir valdyti visus sandorio aspektus.

Išvada

Išankstinė sąskaita faktūra išrašoma prieš pristatant prekes klientui. Tai tarnauja kaip naudinga priemonė, padedanti išsiaiškinti sąlygas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Kadangi sąskaitoje pateikiami apskaičiuoti faktai ir skaičiai, abi šalys žino ko tikėtis iš sandorio. Kitas reikalavimas yra tai, kad turi būti aiškiai nurodyta, jog tai yra išankstinė sąskaita faktūra. Kadangi tai nėra teisinis dokumentas, apskaitos sistema neturėtų būti atnaujinama remiantis išankstine sąskaita faktūra.

Išankstinės sąskaitos faktūros taip pat išrašomos surinkti avansinius mokėjimus. Tai yra naudinga, nes pagal sąskaitą galima apskaičiuoti avanso dydį. Be to, išankstinė sąskaita faktūra padeda apibrėžti terminus, kai naudojama tarptautinėje prekyboje.

Išankstinė sąskaita skiriasi nuo įprastos sąskaitos, nes įprastoje sąskaitoje faktūroje yra nurodyta faktinė informacija ir ji naudojama kaip patvirtinamasis dokumentas tvarkant apskaitą ir susijusias transakcijas. Skirtingai nuo išankstinės sąskaitos faktūros, standartinė sąskaita išrašoma išsiunčiant prekes klientui arba jau suteikus paslaugas.

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Kokios yra pagrindinės išankstinės sąskaitos faktūros savybės?

Žemiau pateikiamos kelios esminės išankstinės sąskaitos faktūros savybės:

  • Tai puiki tarptautinės prekybos derybų strategija
  • Tai yra savanoriškas dokumentas, todėl jo gali reikėti ne visiems sandoriams
  • Šios sąskaitos faktūros galioja tam tikrą laiko tarpą

Kokie yra pagrindiniai išankstinės sąskaitos faktūros komponentai?

Toliau pateikia keletas pagrindinių išankstinės sąskaitos faktūros komponentų:

  • Produkto aprašymas, įskaitant kokybės matricą
  • Pristatymo sąlygos ir savybės
  • Išsami pristatymo informacija
  • Pardavimo sąlygos
  • Sandorio valiuta

Kada išankstinė sąskaita faktūra yra išsiunčiama klientams?

Išankstinė sąskaita išsiunčiama klientui, kai tik pirkėjas ir pardavėjas susitaria dėl produkto kainos. Daugeliu atvejų, išankstinė sąskaita faktūra siunčiama užtikrinant, kad abi šalys turi vienodus ketinimus. Ji taip pat gali būti siunčiama, kuomet už sandorį buvo paprašyta sumokėti avansą.


Kitų tipų sąskaitos faktūros: